Bitcoin po raz drugi łamie $12000 – nadchodzi rajd?

Rajd Bitcoin’s (BTC) nabrał nowego rozpędu, ponieważ cena aktywa w końcu przełamała kluczowy 11.800 opór, aby pokonać barierę 12.000 dolarów po raz drugi w tym miesiącu. Ruch nastąpił po rajdzie altcoinów, które widziały altcoiny takie jak LINK i BAND po ogromnych zyskach w ciągu jednego dnia.

Jak wcześniej informował The Daily Chain, Bitcoin Revolution utworzyło symetryczny trójkąt na 4-godzinnym wykresie, a byczy wyłom powyżej poziomu oporu 11.800$ był oczekiwany przez traderów.

Rakesh Upadhyay, analityk kryptoński, zauważył to wcześniej:

„Para BTC/USD utworzyła proporczyk, który zazwyczaj działa jako formacja kontynuacji. Przebicie i zamknięcie (czas UTC) nad proporczykiem będzie pierwszym znakiem, że byki zdobyły przewagę“.

Cotygodniowe zamknięcie Bitcoina powyżej poziomu $11,500, które wcześniej działało jako opór makro w 2019 roku, zmieniło się w makro wsparcie dla tego atutu, co jeszcze bardziej zwiększyło sentyment byka.

Cena aktywa wzrosła aż do 12.046 dolarów, ale byki nie zapewniły wystarczającej ilości, aby osiągnąć nowy dzienny haj powyżej poziomu z 2 sierpnia w wysokości 12.122 dolarów.

Obecny rajd jest prowadzony przez Bitcoin rynków spot, które nie ponoszą duże dyskonto do rynków terminowych, które często prowadzą, gdy BTC rajdy.

Tym razem zlikwidowano tylko szorty o wartości 7 milionów dolarów, co jest dość niskie w porównaniu z poprzednimi przetargami likwidacyjnymi, co sugeruje, że presja na sprzedaż jest niska.

Na razie poziom psychologiczny wynoszący 12 000 USD jest również kluczowym punktem oporu przed kolejnym oporem na poziomie 12 350 USD. Przerwa powyżej tego punktu z odpowiednią wielkością jest jedynym scenariuszem, po którym rajd będzie kontynuowany.

Pełnoetatowy inwestor Adam Mancini podkreślał wcześniej, że BTC/USD tworzy „wieloletni trójkąt byczy“. Po obecnym rajdzie, inwestor stwierdza, że BTC/USD zamknęły się ponad formacją o prawie 2000 dolarów.

Mancini oczekuje teraz, że cena akcji BTC będzie zmierzać w kierunku 15.000 dolarów, stwierdzając:

„Bitcoin może być nowym dzieckiem na bloku, ale te same stare klasyczne wzory, które mają zastosowanie do wszystkich aktywów finansowych, nadal mają zastosowanie. Tendencja wzrasta z 15k następnym celem“.

Kolejny kryptoanalityk o nazwie Larousse uważa, że cofnięcie wzroku z 12.000 dolarów to kolejna szansa dla handlowców, aby kupić przed następnym rajdem.
W międzyczasie, kryptoanalityk RoookieXBT wyraził bycze uczucia, stwierdzając, że każda akcja cenowa poniżej 20.000 dolarów, ma na celu tylko wstrząsnąć inwestorów przed aktywa trafia 100.000 dolarów.
Podobna opinia została również wyrażona przez popularnego handlowca kryptońskiego Josha Ragera, który podkreślił, że jest to „Najwyższa cena zamknięcia tygodniowo dla Bitcoin od stycznia 2018“.
„Najwyższa na tygodniowym trendzie – ładne zamknięcie Bitcoin nawet po wycofaniu 12.100$ do 10.500$“. Pozostanę byczy z tym trendem, nawet jeśli oczekuje się wycofań“, powiedział.

Z obecnego rajdu, Bitcoin również odzyskał część swojej dominacji na rynku, który obecnie stoi na 59,51%.

Rajd nastąpił również po spadku zapasów w Chinach, ponieważ wszystkie oczy zwrócone były na ostatnie sankcje USA wymierzone w Chiny, w tym akcję karną na Carrie Lam, liderkę Hongkongu. Chińskie CSI 300 spadło o 0,8 proc., podczas gdy Hongkong Hang Seng spadł o 1 proc.

Historycznie rzecz biorąc, napięcia polityczne na poziomie globalnym często przyczyniały się do wzrostu aktywów typu „safe-haven“, do których należą zarówno BTC, jak i złoto.

W prasie cena Bitcoina wynosi 11.960 dolarów, a żeton rośnie o 2,2% dziennie.