Celebryty i krypto w 2020 roku: Miasta Blockchain, nowicjusze Bitcoin i trolling na Twitterze

Celebryy i krypto wCelebryty i krypto w 2020 roku: Miasta Blockchain, nowicjusze Bitcoin i trolling na Twitterze 2020 roku: Miasta Blockchain, nowicjusze Bitcoin i trolling na Twitterze
W 2020 r. w kryptońskiej przestrzeni pojawiło się wiele sław, od miast napędzanych przez kryptoidy i pozwów sądowych SEC do nowoprzybyłych Bitcoinów.

Gwiazdy od dawna są wykorzystywane do promowania marek, produktów i usług z różnym stopniem sukcesu, a przestrzeń kryptograficzna nie była wyjątkiem od tej praktyki. W ciągu ostatnich lat, największe nazwiska w świecie rozrywki zrobiły fale w przestrzeni kryptograficznej na rzecz wspierania lub inwestowania w projekty, żetony i firmy. Niektóre z nich pozostały, inne odeszły, a kilka wylądowało w gorącej wodzie na czas swoich wypraw do kryptońskiego kotła.

W roku 2020 do walki wkroczyło również wiele sław z różnych dziedzin życia i jak zwykle, społeczność krypto walutowa jest zaniepokojona przybyszami i ich zaangażowaniem. Przyjrzyjmy się więc najbardziej znamienitym gwiazdom, które dołączyły, tym, które odeszły i tym, które wykazały zwiększone zainteresowanie ekosystemem kryptokurrency w 2020 roku.

Akon: Wizje afrykańskiego miasta napędzanego przez kryptoidy

Senegalsko-amerykańska gwiazda muzyczna Akon jest uwielbiana na całym świecie nie tylko za swoje przeboje na listach przebojów, ale także za swoją filantropijną i przedsiębiorczą pracę na przestrzeni lat. Jego inicjatywa „Lighting Africa“ pomogła dostarczyć rozwiązania w zakresie energii słonecznej do 28 krajów na kontynencie, a także stała się orędownikiem wykorzystania walut kryptograficznych i technologii łańcuchów blokowych.

W 2018 roku Akon ujawnił plany wprowadzenia kryptokurwaluty o nazwie Akoin, która stanie się rodzimą walutą futurystycznego miasta, które planuje zbudować w swoim rodzinnym Senegalu. Kilka lat później plany te zostały w końcu rozwinięte i opublikowane.

Akon City ma być miastem o wartości 6 miliardów dolarów, zasilanym krypto walutą, zbudowanym na 2.000 akrów ziemi, która podobno została mu podarowana przez prezydenta Senegalu, Macky’ego Sall. Miasto będzie położone w pobliżu senegalskiej stolicy Dakaru.

Pierwsza faza budowy Akon City ma się rozpocząć w ciągu najbliższych kilku miesięcy i zakończyć się do końca 2023 roku, a kontrakt na budowę został już przyznany amerykańskiej firmie inżynieryjnej.

W pierwszej fazie, obok kampusu szpitalnego, centrum handlowego, obiektów mieszkalnych, hoteli i posterunku policji, powstanie podstawowa infrastruktura, w tym drogi, usługi związane z odpadami i elektrownia słoneczna. Ponadto w pierwszej fazie zaplanowano budowę parków, stadionu sportowego, kompleksu przemysłowego i uniwersytetu. Miasto będzie również w dużej mierze zależne od odnawialnej energii słonecznej.

Zgodnie ze szczegółami zawartymi w białej księdze projektu, drugi etap budowy ma trwać ponad pięć lat, od 2024 do 2029 roku, a jego punktem kulminacyjnym będzie ukończenie budowy Akon City i prowadzenie go wyłącznie w oparciu o gospodarkę zasilaną przez kryptokurrency i ekosystem Akoin.

Podczas gdy Akon City może stać się miastem żyjącym, oddychającym i napędzanym przez kryptońskie ekosystemy dopiero w 2030 roku, wizja i zdolność Akon do wprowadzenia planu w życie w 2020 roku z pewnością zapewniła mu miejsce na tej liście.

Gra o tron Maisie Williams woos społeczność Bitcoinów

Ostatni sezon Game of Thrones może pozostawił po sobie wielu fanów, ale jego bohaterowie i ich prawdziwi aktorzy stali się ukochani przez wielu na całym świecie. Maisie Williams, która w serialu telewizyjnym gra zdrobniałą, ale zabójczą Aryę Stark, jest kolejną celebrytką, która dołączyła do społeczności kryptońskiej w 2020 roku.

W listopadzie, Williams wziął do Twittera, aby zapytać ją 2,7 mln zwolenników, czy powinna „iść długo na bitcoin“ w sondażu, który zdobył ponad 900.000 głosów, 3.400 retweets, 3.700 komentarzy i 16.000 lubi.

Czy powinnam długo mówić o Bitcoinu?

– Maisie Williams (@Maisie_Williams) 16 listopada 2020 r.
Podczas gdy na koniec grudnia 53% głosujących powiedziało „nie“, szereg wpływowych postaci ze świata kryptokurcji, blokad i innych dodało do tego stanowiska swoje dwa centy.

Znany gospodarz podcastu kryptońskiego Peter McCormack udzielił Williamsowi bardzo maksymalistycznej odpowiedzi w swoim komentarzu mówiąc „Bitcoin i nic więcej“, podczas gdy Barry Silbert odniósł się do śmiertelnego nieszczęścia znanego jako „greyscale“ w Game of Thrones, kiedy zaproponował Williamsowi zbadanie możliwości inwestowania poprzez Grayscale’s digital-asset trusts.

Pod koniec dnia Williams podjął decyzję i „i tak trochę kupił“. Arya Stark zawsze robiła swoje.

Paris Hilton, artefakt nadzwyczajny.
Paris Hilton to amerykańska gwiazda, aktorka, modelka, gwiazda reality TV, DJ i wokalistka, która stała się również znanym przedsiębiorcą dzięki różnym przedsięwzięciom detalicznym.

W 2017 roku Hilton wkroczył w przestrzeń krypto walutową na wysokości pierwszej monety oferującej szaleństwo. W usuniętej już serii postów na Twitterze Hilton wyraziła swoje zainteresowanie ICO LydianCoin, która później wplątała się w poważne walki prawne.

Hilton zdystansowała się później od projektu po tym, jak jego założycielka została skazana za przemoc domową i pobicie, a ona pozornie odeszła od świata kryptońskiego – czyli do 2020 roku.

W sierpniu Hilton pojawiła się na pierwszych stronach gazet po tym, jak ogłosiła, że sprzedała cyfrowe dzieło sztuki swojego kota, Munchkina, za łączną kwotę 40 eterów (ETH), która w tym czasie była warta około 17.000 dolarów. Cyfrowy obraz Hiltona został sprzedany na platformie aukcyjnej Ethereum o nazwie Cryptograph.

Dzisiaj wystawiam na aukcję mój @Cryptograf #Munchkina na rzecz 3 niesamowitych organizacji charytatywnych: @LAFoodBank @MealsOnWheels @BB4Homeless. Aukcja jest teraz na żywo przez następne 72 godziny na https://t.co/rCroea8vCg pic.twitter.com/XP18LGtHsi.

– Paris Hilton (@ParisHilton) 13 sierpnia 2020 r.
Hilton zadeklarował wpływy z aukcji trzem amerykańskim organizacjom charytatywnym: Los Angeles Regional Food Bank, Meals On Wheels i Backpack Bed for Homeless.

Rapper Logic kupił „YOLO“ Bitcoin’a

Podążając śladami Williamsa, amerykański raper Logic został ostatnio ugryziony przez robaka Bitcoin. W krótkim filmiku zamieszczonym w jego opowiadaniu o Instagramie 20 listopada, Logic powiedział, że kupił Bitcoina (BTC) za 6 milionów dolarów w październiku, zanim powiedział YOLO – żyjesz tylko raz.

Chociaż trudno powiedzieć, czy 30-letni raper, który niedawno podpisał ekskluzywną umowę z platformą streamingową Twitch, był poważny, jego big-money move byłby doceniony dramatycznie w miesiącu od zakupu Bitcoin.

Logic Bitcoin nabycie Bitcoin byłby snapped up 433 BTC w cenie około 13.850 dolarów. Szybki forward jeden miesiąc do 20 grudnia, a jego udziały Bitcoin byłoby warte ponad 9 milionów dolarów, gdyby nadal hodling.

SEC daje przykład Stevenowi Seagalowi
Podczas gdy kilka wybitnych osobistości weszło w przestrzeń krypto walutową lub wniosło znaczący wkład, kilka z nich wyszło ze środowiska w bezceremonialnych okolicznościach.

Amerykański aktor Steven Seagal przyłączył się w 2018 roku do wątpliwego projektu kryptokurrency o nazwie Bitcoiin2Gen, który w tym czasie twierdził, że jest „lepszą“ wersją Bitcoinu. Seagal wszedł na pokład jako ambasador marki dla ICO projektu, ruch, który ostatecznie wylądowałby w poważnych kłopotach z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd.

Transakcja Seagal widział go promować Bitcoiin2Gen ICO na swoich kanałach mediów społecznościowych przez kilka miesięcy, w zamian za 250.000 dolarów w gotówce i 750.000 dolarów w żetonach B2G. Projekt przykuł uwagę organów regulacyjnych na szczeblu państwowym i otrzymał rozkazy o zawieszeniu i zaprzestaniu działalności, podczas gdy Seagal stał się głównym celem postępowań sądowych prowadzonych przez SEC.

W lutym Seagal otrzymał nakaz zwrotu odszkodowania otrzymanego od Bitcoiin2Gen. Według dokumentów złożonych w SEC, Seagal utrzymywał, że otrzymał jedynie 157 000 dolarów z tytułu swojej transakcji promocyjnej. Aktor ostatecznie zgodził się na rozliczenie z KPWiG, płacąc 330 000 dolarów na prowizję.

KPWiG po raz kolejny ostrzegła celebrytów, że są zobowiązani przez prawo do ujawnienia wszelkich odszkodowań otrzymanych za korzystanie z ich platform mediów społecznościowych w celu promowania papierów wartościowych.

Prawdziwa ciekawość czy prostolinijny trolling?
W 2020 roku pojawiło się również kilka dodatkowych wielkich osobistości badających świat krypto walut poprzez wykorzystanie ich platform społecznościowych, choć mogły one być trollingiem wiecznie żarliwych krypto-wiernych.

J. K. Rowling, światowej sławy autor serii Harry’ego Pottera, wziął na Twittera w maju, aby zapytać, co prawdopodobnie założyła, że jest to proste pytanie o Bitcoin w wątku z kryptokurrency dziennikarza Leigh Cuen.

Nie rozumiem Bitcoin. Proszę mi to wytłumaczyć.

– J.K. Rowling (@jk_rowling) May 15, 2020
Podobnie jak w przypadku Williamsa, pytanie Rowling przyciągnęło uwagę całej kryptofery, a do dyskusji włączyli się tacy współzałożyciele Ethereum jak Vitalik Buterin, autor kryptoflory Saifedean Ammous, podkaster Laura Shin, a nawet Elon Musk.

Debata toczyła się całymi dniami, a Rowling ciągle powtarzała, że jeszcze nie zrozumiała, jak działa kryptokurcja. Autorka była tak zalana odpowiedziami, że w końcu dzień później tweetowała, że może nigdy nie być w stanie zalogować się z powrotem na platformie społecznościowej, nie będąc wyśmiewaną za to, że nie posiada Bitcoina. Przezabawny incydent i późniejsza reakcja społeczności krypto walutowej przypomina o wpływie, jaki na przestrzeń mogą mieć gwiazdy.

Rowling nie był jedyną główną gwiazdą, która w 2020 roku wściekła się na Crypto Twitterze. Enter Musk, dyrektor generalny Tesli i założyciel SpaceX. Jest on znany, aby skakać na Twitterze od czasu do czasu i mieszać pulę z kryptońskie Tweety o kryptońskiej przestrzeni.

Dwa razy w tym roku, Piżmo spowodowało gwałtowny wzrost ceny Dogecoin (DOGE), po prostu wymieniając jego nazwę na tweetach. Ostatni incydent miał miejsce w grudniu, kiedy to Piżmo „potrąciło“ Bitcoina, opisując go jako „prawie jak bs [bzdury] jak fiat money“ przed zamieszczeniem krótkiego tweetowego odczytu: „Jedno słowo. Doge.“

Na tweeterze cena Dogecoin wzrosła o 25%, ponieważ na platformie zaczął się trend kryptokurwalutowy. Wątek tweetów przyciągnął również uwagę wpływowych postaci świata kryptońskiego.

Do rozmowy dołączył dyrektor generalny firmy wywiadowczej MicroStrategy, Michael Saylor, który zaproponował, że podzieli się z Piżmem swoją własną strategią przejęcia Bitcoin. Firma MicroStrategy zakupiła BTC o wartości ponad 1 mld USD w 2020 roku, przyjmując krypto walutę jako swój główny kapitał rezerwowy. Stwierdził:

„Jeśli chcesz zrobić swoim akcjonariuszom 100 miliardów dolarów przysługi, przelicz bilans $TSLA z USD na #BTC. Inne firmy z S&P 500 poszłyby w wasze ślady i z czasem stałaby się ona przysługą o wartości 1 biliona dolarów“.
Piżmo odpowiedziało na pytanie, czy „tak duże transakcje“ były w ogóle możliwe, zanim Saylor zaoferował udostępnienie swojego „podręcznika“ offline z Piżmem „od jednego naukowca rakietowego do drugiego“. Dyrektor generalny MicroStrategy posiada podwójne dyplomy z MIT w dziedzinie aeronautyki i astronautyki oraz nauki, technologii i społeczeństwa. Miejmy więc nadzieję, że te dwa jasne umysły rzeczywiście wślizgnęły się do siebie, aby porównać notatki na temat wszystkich kryptograficznych rzeczy.